TANIEC

Zajęcia taneczne to zaproszenie do bajkowego świata tańca, w którym technika taneczna, zabawa i improwizacja wciąż się przeplatają!

Dzięki połaczeniu wielu technik tanecznych rozwijamy koordynację ruchową dzieci i usprawniamy prace obu półkól mózgowych. Pracujemy nad ciałem ale nie tylko! Poprzez budowanie odpowiedniej atmosfery, poczucia bezpieczeństwa oraz wzajemnego szacunku zaszczepiamy miłość do ruchu i tańca dbając również o rozwój innych kompetencji takich jak wzmacnianie poczucia własnej wartości, swobodne rozpoznawanie i wyrażanie emocji, pokonywanie własnych słabości oraz współpraca .

Zależy nam na rozwijaniu wrażliwości artystycznej dzieci, zaspokojeniu potrzeb nie tylko rozwoju fizycznego ale również psychicznego i emocjonalnego. Jesteśmy niepowtarzalnym narzędziem w ręku każdego przedszkola, rodzica i opiekuna, które zapewni dziecku wszechstronny rozwój. Pracujemy na zasadach Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga, wierzymy w możliwości dzieci i wspieramy w każdym tanecznym kroku!

Program zajęć obejmuje:

 • elementy tańca nowoczesnego ( hip hop, breakdance, funky, disco dance)
 • elementy tańca klasycznego
 • elementy tańca jazzowego
 • elementy tańca towarzyskiego
 • elementy tańca ludowego
 • elementy ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne

Zajęcia skierowane do dzieci w wieku 2-6 lat. Odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu po 30 minut.

BALET

Jest to wyjątkowy program zajęć ruchowo-muzycznych w którym zapraszamy dzieci do bajkowego świata tańca . Zajęcia prowadzone są w formie opowieści oraz skonstruowane w taki sposób aby umożliwić najmłodszym uczestnikom maksymalny rozwój dostosowany do wieku i możliwości. Dzięki takiej formie zajęć w przystępmny i atrakcyjny dla dzieci sposób kształtowana jest piękna sylwetka, prawidłowa postawa i elegancja ruchu. Uczymy się także rozpoznawać nastroje muzyczne, interpretować je, przy okazji poznając repertuar muzyki klasycznej.

Zajęcia baletowe rozwijają plastyczność ciała, uczą wdzięku i gracji, a także pozwalają wyrazić dziecięce emocje. Rozbudzają wrażliwość na piękno i estetykę ruchu.

Program zajęć obejmuje:

 • prawidłowe ustawienie korpusu, rąk i nóg
 • Pozycje stóp i rąk
 • ćwiczenia rozciągające, wzmacniające mięśnie i korygujące postawę
 • ćwiczenia rozwijające koordynację wzrokowo-ruchową, słuchowo-ruchową
 • swobodną improwizację do muzyki baletowej
 • mini etiudy taneczno-baletowe

Zajęcia skierowane są dla dzieci powyżej 3 roku życia i odbywają się raz w tygodniu po 30 minut.

GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Zajęcia mają na celu działać profilaktycznie, w celu uniknięcia przyszłych zaburzeń postawy ciała. Dlatego też bardzo ważna jest dodatkowa dawka ruchu – ruchu korekcyjnego. Aby zachęcić dzieci do gimnastyki korekcyjnej, dopasowujemy odpowiednią formę zajęć do wieku dziecka. Dzięki temu, przekazywane dzieciom ćwiczenia stają się świetną zabawą, którą wzbogacamy różnorodnymi przyborami i przyrządami gimnastycznymi

Zajęcia skierowane dla dzieci od 2 lat odbywają się raz w tygodniu po 30 minut.

JOGA

Prowadzona przez nas joga realizowana jest jako trening wzmacniający, uczący koncentracji, stabilizujący postawę, korygujący problemy kręgosłupa, rozluźniający oraz uwalniający od napięć.
Poprzez wprowadzenie w świat opowieści dzieci uczą się koncentracji w wesoły sposób. Ćwiczenia poprawiają zdolności motoryczne, uczą poczucia równowagi, co w rezultacie poprawia ogólnie zdrowie i kondycję fizyczną. Poprzez udział w zajęciach jogi dzieci rozwijają też istotne zdolności społeczne. Regularna praktyka jogi zapewnia skuteczną pomoc w przypadku np. hiperaktywności czy stresu. Ponadto, ćwiczenia jogi podnoszą pewność siebie – a przy tym to tyle zabawy!

Zajęcia skierowane dla dzieci od 3 roku życia i odbywają się raz w tygodniu po 30 minut.