Pracownia Trzcina to przede wszystkim zaangażowani ludzie dla których wartością nadrzędną jest dobro dziecka.

Pracownia Trzcina powstała w mojej głowie już dawno, dawno temu. Marzyłam o zajęciach, które będą dawały dzieciom nie tylko możliwość rozwoju fizycznego ale będą oparte na filarach, które sprawią, że dziecko będzie rozwijało się wszechstronnie. W budowaniu tej wizji pomogła mi Trzcina- firma założona przez Annę Kowalską -Dudzik oraz Piotra Dudzik. To między innymi dzięki nim postawiłam nie tylko na naukę kroków tanecznych ale również na budowanie relacji z uczestnikami. Wzajemny szacunek, poczucie bezpieczeństwa, nauka współpracy i podążanie za potrzebami dzieci stało się najważniejsze. Trzcina to miejsce z 10-letnią tradycją. Chcę ją kontynuować i dalej rozwijać! Dzisiaj Trzcina zmienia się w Pracownię Trzcinę- i jest mi bardzo miło, że chcecie być jej częścią!

Joanna Przemorska-Protas – właścicielka Pracowni Trzcina, wieloletnia instruktorka i manager firmy Trzcina

Nasz zespół:

Joanna Przemorska-Protas

Dyplomowana instruktorka tańca sportowego, choreografka, tancerka o klasie tanecznej A, uczestniczka wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych turniejów tanecznych. Szkoliła się u najlepszych trenerów tańca towarzyskiego. Uczestniczka wielu zgrupowań, szkoleń z zakresu: choreoterapii, tańców w kręgu, animacji, ruchu rozwijającego, pozytywnej dyscypliny i metody komunikacji NVC.

Joasia o Sobie:

„Z tańcem i ruchem jestem związana od 4 roku życia. Moją pasją stał się taniec towarzyski. Miałam to szczęście, że na swojej drodze spotykałam wspaniałych ludzi będących fachowcami w dziedzinie tańca- to oni zaszczepiali miłość do tańca i dzielili się ze mną swoją taneczną wiedzą. Po przeszło 15 latach tańca sportowego postanowiłam dzielić się radością, którą daje taniec – i to okazało się być spełnieniem moich marzeń. Lata tańca sportowego sprawiły, że moje ciało nabyło technicznych i fizycznych umiejętności. Liczne turnieje tańca, w których startowałam nauczyły cierpliwości, pokory oraz radzenia sobie w stresujących sytuacjach. Od ponad 13 lat prowadzę zajęcia taneczne. Stało się to moją pasją. Uczę się na swoich błędach, rozwijam się i przekraczam kolejne bariery. W mojej pracy kieruję się zasadami Porozumienia Bez Przemocy budując ciepłą i pełną empatii atmosferę na spotkaniach. Uważam, że poczucie bezpieczeństwa, szacunek do dziecka jest kluczowe do dalszego jego rozwoju- także tanecznego.”

Patrycja Wołtosz

Pedagog, dyplomowany instruktor tańca jazzowego, tancerka i choreograf. Specjalizuje się m.in. w takich stylach jak: jazz, lyrical jazz, fusion jazz, modern, modern jazz, contemporary, taniec współczesny, taniec klasyczny, taniec nowoczesny.

Patrycja o Sobie:

„Swoją przygodę z tańcem rozpoczęłam w wieku 7 lat. Pierwsze taneczne kroki stawiałam w Dziecięcym Zespole Tanecznym „ZEZ” z Jastrzębia-Zdroju, z którym brałam udział w licznych koncertach, konkursach i festiwalach krajowych oraz zagranicznych, zdobywając wiele nagród i wyróżnień. Występy z Dziecięcym Zespołem Tanecznym „ZEZ” pozwoliły mi na oswajanie się ze sceną, kamerą oraz wszelkimi emocjami związanymi z pokazami już od małej dziewczynki. Kolejne taneczne kroki stawiałam jako uczennica Prywatnej Artystycznej Szkoły Baletowej „Terpsychora” w Katowicach. Ukończywszy pierwszą klasę liceum zakwalifikowałam się do Horn Dance Project w Warszawie – szkoły Michała Piróga i Justyny Lichacy, co skłoniło mnie do podjęcia jednej z ważniejszych i trudniejszych decyzji w moim życiu – przeprowadzki do Warszawy – jeszcze jako licealistka. Choć projekt taneczny dawno dobiegł końca, ja postanowiłam kontynuować moją historię właśnie tutaj. Po HDP, rozpoczęłam taneczną przygodę z grupą KS Projekt, stając się częścią wspaniałych choreografii, autorstwa Kseny Audrey, które zachwycały zarówno na pokazach, jak i konkurach. Następnie dołączyłam do zespołu JazzONE Pawła Michno, z którym miałam przyjemność rywalizować w największych konkursach krajowych oraz międzynarodowych. Przez kilka lat brałam udział w projektach tańca współczesnego, współpracując przy tym z Teatrem Tańca Zawirowania w Warszawie – zakończyły się one spektaklami: „Dali Square”, „Lamabarena” oraz krótkim filmikiem tanecznym „Way to Stay”. Jako tancerka stale biorę udział w licznych warsztatach i zajęciach tanecznych, trenując pod okiem najlepszych instruktorów. Po kilkunastu latach mojej przygody z tańcem postanowiłam zrobić krok dalej i zacząć zarażać ludzi moją pasją, tym samym przyczyniając się do ich rozwoju. Nie porzucając własnego życia tancerki, w dużej mierze skupiłam się na nauczaniu tańca dzieci oraz dorosłych. Obecnie jako instruktor prowadzę wiele zajęć z grupami w różnym wieku i na różnym poziomie zaawansowania. Praca instruktora daje mi możliwość nieustannego pogłębiania wiedzy tanecznej, rozwoju i doskonalenia własnego warsztatu tanecznego. Uwielbiam występować w roli tancerki, ale moja pasją jest także prowadzenie zajęć”