To proste!

Ruch jest jedną z najbardziej naturalnych potrzeb człowieka. Potrzebujemy aktywności fizycznej tak samo jak powietrza i pożywienia.

A. Schopenhauer powiedział, że „ życie polega na ruchu i ruch jest jego istotą „ podpisuję się pod tym stwierdzeniem wszystkimi kończynami.

Dla naszych dzieci chcemy tego co najlepsze, ale to z nas dzieci biorą przykład. Niestety obecny model życia pokazuje jak często wybieramy samochód zamiast spaceru, leniwe popołudnie przed telewizorem zamiast aktywności ruchowej na powietrzu. Czy wiecie, że Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby codziennie robić 10 000 kroków? To liczba, która pozwala zachować zdrowie oraz świadczy o tym, że jesteśmy w dobrej kondycji.

To właśnie okres przedszkolny jest szczególnie znaczący dla kształtowania motoryczności dziecka. Dziecko nabywa wówczas pewnych umiejętności, które w dalszych etapach swojego życia jedynie doskonali. Dla dzieci właściwie użyty i dozowany ruch łagodzi przebieg procesów rozwojowych, zwiększa odporność fizjologiczną, koryguje wady postawy i kształtuje pozytywne nawyki ruchowe. Dlatego troska o prawidłowy rozwój fizyczny dziecka, o zapewnienie mu odpowiedniej ilości wszechstronnego ruchu jest działaniem na rzecz szeroko pojętego zdrowia dziecka – zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego.

Nie zapominajmy o endorfinach, hormonach szczęścia, które są wytwarzane w naszym organizmie właśnie podczas ruchu.

Dlatego ruszajmy się! Ruch to szczęście w czystej postaci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.